YOZGAT HABERLERİ SAĞLIK GÜVENLiK iNTERNET TEKNOLOJi Foto Galeri Video Galeri
Mısır daki Kafir Sisi ye BedduaYaşam Laboratuar Eleman ilanıYozgatlı Esnaf ve işadamları Derneği

Dr. Enver Ören vefat etti.

Dr. Enver Ören vefat etti.
23 Şubat 2013, 00:43
GÜNDEM
0 Yorum
Bu haber 3278 defa okunmuştur.
Facebook   
YOZGATLI

Anadoludan İstanbul'a gelen bir genç İhlas Holdingi kurmuş, binlerce insana ekmek kapısı olmuştu.

İlk ve orta öğretiminin ardından Kuleli Askeri Lisesini kazandı. Yetişmesinde Kuleli Askeri Lisesindeki hocası İslam Alimi Hüseyin Hilmi Işık etkili olmuştur.

Kurduğu gazete ve yayın grubu el değiştirmeyen tek gazete ve yayın grubu oldu. 1970 yılında akademik kariyerini tamamladı ve üniversiteden ayrıldı.

Hizmetlerini halka maletti. Gazetesini kurmak için 10 yıl emek verdi. Enver Ören kurduğu bilim ve teknoloji vakfının gelişimindeki katkıları vesilesiyle Fahri Doktora ünvanına layık görüldü. Gazetecilikteki başarıları vesilesiyle son 10 yılın en başarılı gazetecisi seçildi.

İhlas ailesi olarak Sn.Enver Ören'e Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Bir süre önce beyin kanaması geçirmiş hastanede tedavi görüyordu. Ölüm sebebi ise beyin kanaması olarak açıklandı.

Yıllarca onbinlerce kişiye iş ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlamıştı. Hayatı sayısız başarılarla dolu olan Enver Ören Denizli'de hayata geldi.

Sn. Enver Ören beraberinde çalışanlar için bir gazete patronu değil yaşamı boyunca hep bir ağabey oldu.

İKİNDİ NAMAZINA MÜTEAKİP EYÜP SULTAN CAMİİ'NDEN KALDIRILACAK

Ören İçin yarın İstanbul'da ikindi namazının ardından cenaze töreni düzenlenecek.

Enver Ören 10 Şubat 1939'da Denizli'nin Honaz ilçesinde doğdu. İlk ve Orta tahsilini Denizli'de bitirerek Kuleli Askeri Lisesi'ne, oradan da İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi'ne girdi.

1961 yılında lisans öğretimini tamamladıktan sonra kazandığı NATO bursu ile, bir buçuk yıllığına mesleki çalışmalar yapmak üzere Napoli'ye gitti.

Türkiye'ye dönüşünde bir süre akademisyen olarak üniversitede çalıştı. 1970 yılında üniversiteden ve akademik hayattan ayrıldı ve birkaç arkadaşıyla birlikte gazeteciliğe başladı. Çıkardığı gazete önce Hakikat Gazetesi sonra Türkiye Gazetesi adını aldı.

İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan olan Enver Ören, Mücahit Ören'in babası, Hüseyin Hilmi Işık'ın damadı.

CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL'DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Sayın Cumhurbaşkanımızın, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Enver Ören'in vefatı dolayısıyla yayımladıkları mesaj aşağıda sunulmaktadır:

“İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Enver Ören'in vefatından derin bir üzüntü duydum.

Türk iş aleminin seçkin ismi Dr. Enver Ören, çeşitli sektörlerdeki faaliyetleriyle memleketimize hizmet yolunda büyük bir sevdayla çalışmış, kurduğu yayın kuruluşlarıyla, basınımızın gelişmesine önemli katkılar sağlamıştır.

Çok yönlü hizmetleriyle gönüllerde müstesna bir yer edinen Dr. Enver Ören'i her zaman sevgi ve saygıyla hatırlayacağız.

Dr. Enver Ören'e Allah'tan rahmet, ailesine, İhlas Holding camiasına, sevenlerine, iş ve basın dünyamıza başsağlığı diliyorum.”

TANER YILDIZ'DAN BAŞSALIĞI

TGRTHaber'e canlı telefon bağlantısı ile katılan Bakan Taner Yıldız 'Sadece ihlas camiası değil, Türkiye çok önemli bir değerini kaybetti. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm sevenlerine sabır diliyorum. Bir dava adamıydı. Haberi alınca büyük üzüntü duydum. Evinde ailemizle birlikte yatsı namazını eda etmiştik. 80'li yıllardaki birçok ortak dostu birlikte yad etmiştik. O neslin çilesini yakından şahitlik etmiş bir insandı. Zarif bir insan, herkese örnek gururdan uzak bir insandı. Hem bir işadamı olarak garip bir dava adamı zihinlerde güzel bir yer edindi. Allah mekanını cennet eylesin.' dedi.

YAVUZ ÖZGÜN CANLI YAYINA BAĞLANDI

Yavuz Özgün canlı yayına telefondan bağlanarak şu sözleri söyledi;

"Kendisi ağabeyim babam gibiydi. Bir patron değil bir ağabey bir babaydı bizim için. Mekanı cennet olsun inşallah."

DIŞİŞLERİ BAKANI AHMET DAVUTOĞLU TGRTHABER CANLI YAYININA BAĞLANDI

Ailemle birlikte evine misafirliğe gittim. Neslin çektiği çileleri anlattı bize. Bugün sahip olduğumuz imkanlara şükretmemiz gerektiğini anlattı bize. Dostça çok güzel bir sohbetimiz olmuştu. Çok zarif bir insan. Herkese örnek gururdan kibirden arınmış bir yapısı vardı. Çok güzel hizmetlere vesile oldu hayatı boyunca. Güzel hatıralar bıraktı. Allah rahmet eylesin diyorum. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah hepimizi cennetle ödüllendirsin.

BBP GENEL BAŞKANI MUSTAFA DESTİCİ CANLI YAYINA BAĞLANDI

Binlerce kişiye iş adamı kimliğiyle iş verirken medya kimliğiyle Türkiye'ye çok farklı bir ses nefes oldu. Onun yanında çok zor zamanlarda bile yüzündeki gülümseyi hiç düşürmedi. Rabbim iki cihanda saadete kavuştursun. Mekanı cennet olsun. Ruhu şad olsun. Onun bu şerefli şekilde inşa ettiği tüm kurumlar devam ettirilecektir. İnancımız sonsuzdur. Biz haklarında kendisine geçmiş olsun ziyaretinde bulunmuştuk. Hepimizin üzüntüsü büyük. Diliyorum Rabbim onun hizmetlerinin devamını sağlar.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI HÜSEYİN ÇELİK

Başımız sağolsun, başınız sağolsun. Bu akşam bende bir çok insanda keder içindeyiz. Bir defa bazı insanlara ağabey ismi çok yakışır. Enver Ören gerçekten bir çok insanın ağabey kabul ettiği bir insandı. Ben de kendisine Enver Bey diye hitap etmezdim Enver Ağabey diye hitap ederdim. Tüm İhlas Holdinge tüm İhlas ailesine baş sağlığı diliyorum.

Bir Anadolu insanıydı. Önemli bir isimdi. Aynı zamanda islam dünyasının önemli bir ismiydi. Merhum Hilmi Işık'tan eğitim almıştı. Kendisinin talebesiydi. Onun öğrettikleriyle onun gösterdiği istikamette büyük başarılara hizmet etti.

Her canlı ölümü tadacaktır. Muhakkak ki hepimiz bir gün öleceğiz. Enver Ören çok önemli bir insandı. Geride büyük bir isim bıraktı. Mühim olan değerli bir şahsiyet olabilmektir. Eğer ansiklopedilerde değil gönüllerde bir yer bulmuşsanız kendinize insanlar sizi yadediyorsa mühim olan budur.

MELİH GÖKÇEK

Enver Ağabey gerçekten de çok mübarek bir insandı. O kadar güzel günlerimiz oldu ki, o kadar güzel ve acı günlerimiz oldu ki. Allah geride kalanlara başta Mücahit Bey'e sabır versin. Allah gani gani rahmet etsin.

İÇİŞLERİ BAKANI MUAMMER GÜLER

İhlas ailesinin gerçekten ihlaslı ağabeyine Allah'tan rahmet diliyorum. İstanbul Valiliği yaptığım 7 yıllık sürede kendisiyle görüşmelerimiz oldu. Kendisini daha önceden de tanıyordum ama daha iyi tanıma fırsatım oldu. Kendisi büyük bir organize lideriydi. Gazetecilikten gelen bir gazete patronu. Mücahit Ören Bey başta olmak üzere ailesine sabır diliyorum. Değerli bir kanı kaybettiniz.

TWİTTER YASA BOĞULDU


İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören'in vefaatının ardından sosyal medyada büyük üzüntü yaşandı.

HAKAN ŞÜKÜR'ÜN TWİTTERDA PAYLAŞTIĞI MESAJ


İhlas Holding Kurucusu merhum Enver Ören ağabeyimize Rabbimden rahmet,ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

sessiz liman ‏@zehrabulum

İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören vefat etti! Kendisine Allah'tan rahmet,ailesi ve yakınlarına sabır diliyorum...

Ekrem Okutan ‏@ekremokutan

Ülkemizin değerlerinden Enver Ören'e Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim.

Just Mubayka ‏@mubayka

90 lı yıllarda; TGRT, Türkiye Gazetesi, ihlas şohben, su arıtma vb alanlarda damga vurmuştu Enver Ören.

faruk ‏@faruk_istt

Enver Ören Bey'in vefatı büyük bir kayiptir. Allah makamını cennet eylesin. Dostlarına ve yakınlarına sabıri Cemil diliyorum.

@mustafa ozturk

İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enver Ören hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin. Sevenlerine ve Ailesine Allah sabır versin.

Mustafa Boyabatlı ‏@bybtlmustafa

Enver Ören, bir süredir böbrek yetmezliği tedavisi gördüğü hastanede yoğun bakımdayken geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybetti

Sümeyye Elif Gökdağ ‏@Elif_Gokdag

Enver Ören vefat etti. Rabbim hizmetlerini kabul edip rahmetiyle muamele etsin.

Hadi OZISIK ‏@HadiOzisik

Enver Ören, mektup zarfı içinde bana 50 lira göndermişti 1985 yılında.. Ben o parayla İstanbul'a geldim ve Türkiye gazetesi'nde muhabirlik.

Enver Ören kimdir?

Enver Ören, 10 Şubat 1939 tarihinde Denizli'nin Honaz nahiyesinde dünyaya geldi. Babası Nazif Efendi, annesi ise Melike Hanımdı. İlk ve orta tahsilini Denizli'de tamamlayarak Kuleli Askeri Lisesine, oradan da İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesine girdi. 1961 yılında lisans öğrenimini tamamladıktan sonra birbuçuk yıllığına mesleki çalışmalar yapmak üzere İtalya'ya gitti. Dönüşünde bir müddet İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak çalıştı.

1970 yılında üniversiteden ve akademik hayatından ayrılarak gazeteciliğe başladı. Çıkardığı gazete önce Hakikat Gazetesi sonra Türkiye Gazetesi adını aldı. İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan olan Enver Ören Dilvin Ören ile evliydi

YOZGATIN SESi

Bu haber 3278 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

GÜNDEM  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Yozgat Hakkındaki iftiraya BOZDAĞ dan Cevap

Yozgat Hakkındaki iftiraya BOZDAĞ dan Cevap "Yozgat yabancıya toprak satışında birinci" yönündeki haberler kenti karıştırdı. Yozgatlı Başbakan Yardımcısı Bekir...

Türk Dünyası ortak ordusu resmen kuruldu

Türk Dünyası ortak ordusu resmen kuruldu Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Moğolistan güçlerini birleştirdi, ilk karargâh Ankara oldu.

YOZGATLI TV

YOZGATLI TV Yozgatlı Tv ve Radyo programımız hizmetinize girmiştir

Göktürk-I in gecikmesinde İsrail parmağı!

Göktürk-I in gecikmesinde İsrail parmağı! Göktürk-I uydusunu üreten Fransız firmanın İsrail'in 'bizim toprakları görmesin' baskısına maruz kalmas...

Zincirlikuyuda Bir Mezar Yeri 550 Bin Lira

Zincirlikuyuda Bir Mezar Yeri 550 Bin Lira İstanbul Mezarlıklar Müdürlüğü'nün tapulu olanlar hariç yeni gömü yapılmasına izin vermediği mezarlıklarda tapu...

Eşi Tutuklu Olan Kadına Maaş Müjdesi

Eşi Tutuklu Olan Kadına Maaş Müjdesi Dul ve yardıma muhtaç kadınlara maaş bağlanmasının ardından bir müjdeli haber de, eşleri cezaevinde olan kadınlara ...

AB, Açlık Grevlerinden Endişe Duydu

AB, Açlık Grevlerinden Endişe Duydu Cezaevlerindeki açlık grevi tartışmaları Türkiye sınırlarını aştı. Konuyla ilgili AB Komisyonu'ndan yapılan açı...

Otogazda büyük hile

Otogazda büyük hile Sıcak şehirlerde hacmi genişleyen LPG (otogaz), haksız kazanç kapısı oldu.

Memura Cuma Namazı Sabit

Memura Cuma Namazı Sabit Adana İl Müftülüğü, kış saati uygulamasında devlet memurlarının camilerde cuma namazı kılabilmesi için cuma namazı ...
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.