YOZGAT HABERLERİ SAĞLIK GÜVENLiK iNTERNET TEKNOLOJi Foto Galeri Video Galeri
Yaşam Laboratuar Eleman ilanıYozgatlı Esnaf ve işadamları Derneği

Dikkat!!! Cebimiz bize neler yapıyor?

Dikkat!!! Cebimiz bize neler yapıyor?
25 Kasım 2011, 13:02
SAĞLIK
0 Yorum
Bu haber 6302 defa okunmuştur.
Facebook   
YOZGATLI
"Cep telefonları kanser yapıyor mu" sorusuna şimdilik cevap bulundu ve görünüşe bakılırsa bu küçük radyasyon yuvası cihazlar, kanser yapmıyor. Ancak cep telefonlarının sağlığınıza farklı, garip etkileri de olabilir. İşte bunlardan bazıları:

7. Spermlerinizi öldürüyor olabilir: Cleveland Clinic'de birkaç sene önce başlayan bir araştırma, günde 4 saatten fazla cep telefonuyla konuşanların sperm kalitesinin düştüğünü ortaya çıkardı.

"Ben cep telefonuyla konuşurken onu kulağıma koyuyorum" diyor olabilirsiniz ve haklısınız, ancak eğer bir kulaklıkla konuşuyorsanız genellikle cep telefonunuzu cebinizde taşıyorsunuz.

Ancak bu araştırmanın tamamlanmadığını ve kesin bir sonuç iddia etmediğini söyleyelim.

6. Çocuklarınıza zarar veriyor olabilir: 100 bin anne ve 30 bin çocuk arasında yapılan dev bir araştırmaya göre çocukların hamilelik veya doğum sonrası cep telefonu sinyallerine maruz kalması, davranış problemlerine yol açıyor.

Bunun arkasındaki teori ise cep telefonu sinyallerinin annede aşırı melatonin hormonu sağlanmasına neden olarak annenin metabolizmasını ve fetüs'ün beyninin gelişimini etkilemesi.

5. Algılarınızı yok ediyor: Bir inek gözünü cep telefonundakine benzer bir radyasyona maruz tuttuğunda, katarakt başlangıcı gözlemiş.

Bir diğer araştırma ise her gün 1 saat telefonla konuşmanın 4 yıl içinde iç kulağa hasar verebileceğini ortaya çıkarmış. Bu ise S, F, T ve Z harflerini duyamamakla sonuçlanabiliyor.

4. Telefonunuz mikrop yuvası olabilir: Telefonlar, insanın en mikroplu yerlerinden biri olan ağıza uzun süreler maruz kalırlar. Küçük tükrük zerreleri, telefonunuzu mikrop yuvasına çevirmeye yetmektedir. Peki telefonunuzu ne kadar zamanda bir dezenfekte ediyorsunuz?

Bir araştırmaya göre telefonu ağzınıza tutmak, kafanızı tuvaletin içine sokmak kadar tehlikeli.

3. Kısa mesajlar beyinsizleştiriyor: Almanya'da yapılan bir araştırmaya göre telefonda bazı tuşlara basmak, yazdığınız kelimeye göre bir bilinçaltı tepki yaratıyor. Araştırmaya göre bu tepki, ruh halinizi etkileyecek kadar güçlü olabiliyor.

2. Sandığınızdan çok dikkat dağıtıyor: Bir araştırmaya göre cep telefonuyla konuşan kişilerin yüzde 25'i, bu sırada sokaktan geçen palyaçoyu bile fark etmiyorlar.

1. Ailenizi dağıtabilir: Cep telefonu sayesinde hiçbir sevdiğimizden bir an bile uzak kalmıyoruz. Bir araştırmaya göre cep telefonunuz, bir öfke ileticisi olarak çalışıyor ve sevdiğiniz kişinin gününü bir anda mahvetmenize izin veriyor.

Cep telefonunuz sayesinde iş yerinizi evdeyken de cebinizde taşıyorsunuz. Araştırmanın sonuçları, kadınlarda daha da kötü bir hal alıyor. Buna göre kadınlar, iş sorunlarını eve taşımakla kalmıyor, evdeki sorunları da iş yerine taşıyorlar.

Yozgat meb, Yozgat Telefon, Yozgat haber, yozgat olay. yozgat ttnet, yozgat telekom 

YOZGATIN SESi

Bu haber 6302 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

SAĞLIK  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Sigara kadar tehlikeliymiş!

Sigara kadar tehlikeliymiş! İyi uyumanın ölümcül kalp krizi riskini yarı yarıya kestiği belirtildi. Uzmanlara göre uykusuzluk sigara kadar kalb...

Horlamaya şarkılı tedavi!

Horlamaya şarkılı tedavi! İngiltere’deki Exeter Üniversitesi’nden biliminsanları kronik horlama problemi olan 30 kişiye her gün uygulamaları ...

Beyni Güçlendirmek İçin ...

Beyni Güçlendirmek İçin ... Fiziksel aktivitenin birçok faydasının arasında stresi düşürdüğü ama aynı zamanda beyni gelecek streslere karşı dir...

Beyin sağlığını koruyormuş!

Beyin sağlığını koruyormuş! Günde iki fincan sıcak çikolata içmenin, yaşlı kişilerin beyin sağlığını ve bilişsel becerilerini koruyabileceği be...

Duran Kalpleri 24 saatte bile çalıştıracaklar ...

Duran Kalpleri 24 saatte bile çalıştıracaklar ... Stony Brook Üniversitesi Tıp Okulu bilim insanları kalbin durmasından birkaç dakikada sonra değil 24 saat içinde bi...

İyi uykuyla daha geç yaşlılık!

İyi uykuyla daha geç yaşlılık! ABD'de yapılan araştırmaya göre, iyi uyumayanların derisinin erken yaşlandığı ortaya çıktı.

Çayın çok önemli faydası!

Çayın çok önemli faydası! Prostat kanserinin yayılmasını durduruyor. Günde en az 5 fincan çay içen erkeklerin ileri evre prostat kanserine...

Şeftalinin İnanılmaz Faydaları

Şeftalinin İnanılmaz Faydaları Yaz meyvelerinin arasında yer alan ve en çok tüketilen şeftalinin bilinmeyen faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız...

Maymunlara kafa nakli oldu sıra ...

Maymunlara kafa nakli oldu sıra ... Kafa naklinin 2 yıla kadar mümkün olabileceği bildirildi.
  •  
  •  
  •  

  • Bugün haber eklenmedi.

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.